Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy niespodziankę – kolejną odsłonę Kartonu Kultury. Tym razem w tekturowym pudełku czeka na Was cebulka hiacynta oraz kartki świąteczne autorstwa Sviatlany Dziemidovich inspirowane ikonami przedstawiającymi sceny biblijne.

Karton Kultury rozdawany jest przez naszych partnerów medialnych: Czas Świecia, Czas Chełmna, Nowe Świecie, Extra Świecie, Gazeta Pomorska, Świecie 24.

Twórczyni prac – Sviatlana Dzemidovich, urodzona w 1986 roku w Szarkowszczyznie, na Wilenszczyznie (obecnie Viciebskaja voblasc’) na Białorusi.

W Szarkowszczynskiej Szkole Sztuki, pod kierunkiem artysty malarza, Wiktora Kruka, odebrała edukacje. Kontynuacja przebiegała w Panstwowym Uniwersytecie Witebskim, na wydziale sztuki grafiki. Praktyke naukowa odbyła w Muzeum Sztuki Współczesnej w Witebsku.

W 2007 roku zadebiutowała indywidualna wystawa grafiki „Bez nazwy” w Witebsu. Uczestniczyła w licznych konfrontacjach artystycznych oraz wystawach zbiorowych. Tworzyła indywidualne wystawy grafiki, jak: „Nieobecni” i „Rzeczy Istnosc”. Jesienia 2017 roku mozna było podziwiac jej prace w pensjonacie ” Biała Koszula” w Tleniu na wystawie BEAU art.

Aktualnie prace Sviatlany Dzemidovich znajduja sie w Izbie Regionalnej Ziemi Swieckiej (do 3 kwietnia 2018 r.).